RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atak na Dworcu Wileńskim w Warszawie. Padły strzały

Dworzec Wileński w Warszawie (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

W nocy z poniedziałku na wtorek w okolicach Dworca Wileńskiego w Warszawie doszło do ataku, w wyniku którego ranę kłutą szyi odniosła jedna osoba. Na miejsce zostali wezwani policjanci, oddali strzały w kierunku jednego z mężczyzn, którego błędnie wzięli za napastnika. Trwa obława za sprawcą napaści. Rannego mężczyznę, z którego szyi tryskała krew, odnaleźli strażnicy miejscy – poinformował portal tvp.info rzecznik straży miejskiej.

Nożownik z Gniezna. Bez powodu zadał siedem ciosów 23-latkowi, jeden trafił w szyję ofiary

19-latek z Gniezna bez powodu zaatakował nożem 23-latka. Nożownik zadał siedem ciosów. – Przynajmniej jeden z nich stanowił zagrożenie dla życia –...

zobacz więcej

– Na jeden z peronów Dworca Wileńskiego zostali skierowani policjanci i w momencie, kiedy poszukiwali osoby, która mogłaby mieć związek z atakiem, zauważyli mężczyznę, który zaczął uciekać. Wówczas oddane zostały strzały ostrzegawcze. Mężczyzna został zatrzymany, następnie jednak wykluczono, by mógł mieć udział w zdarzeniu. Działania trwają, poszukujemy sprawcy. Ofiara napaści żyje – powiedziała portalowi tvp.info podinsp. Magdalena Bieniak ze stołecznej policji.

Zranionego mężczyznę, zalanego krwią, odnaleźli strażnicy miejscy, którzy przyjechali do innego zgłoszenia na Dworcu Wileńskim.

Podbiegła do nich kobieta, która następnie zawiadomiła ich o rannym – około 30-letnim – mężczyźnie na innym peronie. Strażnicy odnaleźli tam osobę trzymającą się za szyję, z której tryskała krew. Mężczyzna powiedział, że zaatakował go nożownik, który zbiegł. W pościg za nim udała się policja – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Leszek Goździewski z referatu prasowego warszawskiej straży miejskiej.

Policja zabezpieczyła monitoring. Przesłuchuje też osoby, które były świadkami zdarzenia. Poszkodowany mężczyzna zostanie przesłuchany, jak tylko będzie taka możliwość.

źródło:
Zobacz więcej