Ciało Polaka wyłowione z Sekwany. Miał przy sobie tylko różaniec i papierosy

Ciało Polaka wyłowiono z Sekwany (fot. REUTERS/Pascal Rossignol)

W Paryżu z Sekwany wyłowiono ciało mężczyzny. Przy zwłokach odnaleziono medalik, różaniec i papierosy. Denat nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Jak podaje francuski dziennik „Le Parisien”, to 25-letni Polak, prawdopodobnie bezdomny, który przed dwoma laty wyjechał z Polski.

Kraków: Z Wisły wyłowiono ciało poszukiwanego 26-latka

– Wyłowione w sobotę z Wisły zwłoki to ciało 26-latka Pawła T. Mężczyzna poszukiwany był od 22 grudnia. Sekcja zwłok wykaże, co było przyczyną...

zobacz więcej

Dryfujące w Sekwanie zwłoki 24 stycznia zobaczyli przypadkowi przechodnie, którzy powiadomili o tym policję. Służby wyłowiły ciało, stwierdzono na nim liczne rany. Mężczyzna miał urazy głowy i brzucha, ranę ciętą na palcu wskazującym, głęboką ranę czaszki, do tego liczne siniaki. Według policji ofiara nie uczestniczyła w bójce tuż przed swoją śmiercią. Nie wiadomo jednak, jak to się stało, że wpadła do rzeki.

Przy zwłokach policjanci nie odnaleźli żadnych dokumentów, tylko medalik z wizerunkiem Matki Bożej i różaniec oraz papierosy. Francuskim służbom udało się ustalić tożsamość mężczyzny – to 25-letni Polak z Rzeszowa.

W pobliżu miejsca, w którym odnaleziono dryfujące w rzece ciało, zwykle licznie gromadzą się bezdomni.

źródło:
Zobacz więcej