Straż Graniczna zatrzymała obywatela Iranu. Próbował udawać Włocha

SG wszczęła także postępowanie administracyjne w sprawie deportacji mężczyzny (fot. strazgraniczna.pl)

Na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali cudzoziemca, który próbował udawać Włocha. Podczas przesłuchania – na które wezwano tłumacza – zatrzymany przyznał, że jest obywatelem Iranu.

Nie zgłosiła policji, że partner zabił jej dziecko. Tłumaczyła to miłością

Tragiczne odkrycie śledczych z Houston. Podczas prowadzonego w sprawie śmierci noworodka śledztwa wyszło na jaw, że do zgonu przyczynił się jego...

zobacz więcej

Śląski Oddział SG zatrzymał mężczyznę, który przyleciał do Katowic z Aten. Podczas kontroli podróżny pokazał włoski dowód osobisty, który widniał w bazach danych jako utracony. Cudzoziemiec nie znał języka włoskiego.

Mężczyźnie postawiono zarzut przekroczenia granicy wbrew przepisom, przy użyciu podstępu i posłużenia się w tym celu dokumentem tożsamości innej osoby.

Obywatel Iranu przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. SG wszczęła także postępowanie administracyjne w sprawie deportacji mężczyzny.

Do czasu zakończenia postępowania mężczyzna będzie przebywał w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

„Żeby udawać Włocha, trzeba choć trochę parla italiano. Inaczej cała akcja non funzionera” – skomentowała zaistniałą sytuację Straż Graniczna na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej