Żyła na podium w Willingen. Japończyk Kobayashi znów bezkonkurencyjny

Piotr Żyła oddaje skok podczas konkursu Willingen Five (fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL)

Nie ma mocnych na Ryoyu Kobayashiego. Japończyk wygrał już jedenasty konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym sezonie. Na najniższym stopniu podium w Willingen stanął Piotr Żyła. W czołówce znaleźli się również Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Konkurs indywidualny w Willingen. Kamil Stoch na podium

Kamil Stoch skacze jak natchniony. Polak ponownie stanął na podium Pucharu Świata. Polak zajął drugie miejsce w sobotnim konkursie w Willingen. Ze...

Kobayashi był zdecydowanie najlepszy. Prowadził po pierwszej serii, a w finałowej potwierdził wysoką formę. Drugiego Niemca Markusa Eisenbichlera wyprzedził aż o 21,6 pkt.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Japończyk triumfował w drugiej edycji klasyfikacji Willingen Five i zdobył główną nagrodę - czek na 25 tysięcy euro. Rok temu triumfował Kamil Stoch.

Punkty Pucharu Świata zdobyło w niedzielę pięciu Polaków. Oprócz trzeciego Żyły i piątego Kubackiego, siódmy był Stoch, szesnasty Jakub Wolny, zaś 30. Maciej Kot.

Trener polskich skoczków Stefan Horngacher ogłosił skład naszej reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w austriackim Seefeld. O medale powalczą: Stoch, Żyła, Kubacki, Wolny i Hula. Kot wróci do kraju. Mistrzostwa potrwają od 20 lutego do 3 marca.