RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Premier Morawiecki nie pojedzie na szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu. Odbył rozmowę z Netanjahu

Premier Mateusz Morawiecki przeprowadził rozmowę telefoniczną z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, w której poinformował, że nie weźmie udziału w szczycie Grupy Wyszehradzkiej, organizowanym przez Izrael – dowiedział się portal wPolityce.pl. Polskę będzie reprezentował szef MSZ Jacek Czaputowicz – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ma to być reakcja na słowa Netanjahu, który - zdaniem „Jerusalem Post” - miał stwierdzić, że „Polacy mordowali Żydów”.

„Premier Netanjahu mówił o Polakach, nie o polskim narodzie ani państwie”

„Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Beniamin Netaniahu mówił o Polakach, nie o polskim narodzie ani państwie; jego wypowiedź została błędnie...

zobacz więcej

„Jerusalem Post” podał w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście.

Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Benjamin Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie; jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie – oświadczyła w piątek kancelaria szefa izraelskiego rządu.

Na 19 lutego zaplanowany jest szczyt Grupy Wyszehradzkiej – Polska, Słowacja, Czechy, Węgry – w Izraelu, w którym udział weźmie premier tego kraju Benjamin Netanjahu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej