Sasin: Nie rozumiem, dlaczego niektórzy politycy nie byli na pogrzebie Olszewskiego

Uroczystości pogrzebowe premiera Jana Olszewskiego (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Nie rozumiem, dlaczego niektórzy politycy nie pojawili się na pogrzebie b. premiera Jana Olszewskiego; są takie momenty, jak śmierć, kiedy powinny ginąć wszystkie wcześniejsze uprzedzenia czy spory – oświadczył szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Skandaliczny wpis Wałęsy: Gdyby nie odwołano rządu Olszewskiego, konieczne byłoby wprowadzenie stanu wojennego

Dzień po uroczystościach pogrzebowych byłego premiera RP Jana Olszewskiego Lech Wałęsa zamieszcza serię skandalicznych wpisów, w których twierdzi,...

zobacz więcej

Sasin skomentował w „Woronicza 17” w TVP Info nieobecność niektórych polityków na pogrzebie b. premiera Jana Olszewskiego, który zmarł w ub. czwartek w wieku 88 lat. Olszewski był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 r. został odznaczony Orderem Orła Białego.

W sobotę, po dwudniowych uroczystościach żałobnych, trumna z ciałem Jana Olszewskiego została złożona do grobu na cmentarzu na Wojskowych Powązkach. W pogrzebie uczestniczyli m.in. przedstawiciele najwyższych władz, rodzina i przyjaciele zmarłego, a także tłumy warszawiaków.

Szef KSRM powiedział, że nie rozumie, dlaczego niektórzy politycy nie pojawili się na pogrzebie Jana Olszewskiego, bo – jak wskazał – „są takie momenty, jak śmierć, gdzie powinny ginąć wszystkie wcześniejsze uprzedzenia czy spory”. – Okazało się, że dla bardzo wielu polityków w Polsce, również w obliczu śmierci te spory są jednak najważniejsze – stwierdził Sasin.

Zwrócił uwagę na tragiczną śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i przypomniał, że w uroczystościach pogrzebowych udział wzięli m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele PiS. – Mimo że byliśmy w sporze z prezydentem Adamowiczem, ale jednak są takie momenty, kiedy ten spór schodzi na dalszy plan i nie ma sensu tego w takich momentach prezentować – podkreślił Sasin.

źródło:
Zobacz więcej