Ostatnie pożegnanie Jana Olszewskiego okazją do ataku. Wpisy Lecha Wałęsy na Twitterze

Lech Wałęsa były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej (PAP/ Marechal Aurore/ABACA)

W uroczystościach pogrzebowych Jana Olszewskiego wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Byłego premiera żegnali warszawiacy i przyjezdni z różnych stron Polski. Były prezydent Lech Wałęsa udzielał się wtedy na Twitterze.

Ostatnia droga Jana Olszewskiego. Premier spoczął na warszawskich Powązkach

W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela koncelebrowana była w sobotę Msza św. pogrzebowa premiera Jana Olszewskiego. W uroczystościach...

zobacz więcej

„Widzę, że jest tak jak 13 grudnia 1981. Prezes wyspał się, przeczytał Gazetę Wyborczą na swój temat i jako ostatni przybył do kościoła gdzie wszyscy tylko na niego czekają. „Państwo” PIS na jednym zdjęciu. Do października 2019 roku” – głosił jeden z wpisów Lecha Wałęsy. Były prezydent do tweeta dołączył screen z uroczystości pogrzebowych transmitowanych w telewizji, na którym widać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Kolejny wpis Lecha Wałęsy brzmiał. „Te miny mówią same za siebie. Oni nie są myślami na pogrzebie sp Premiera Jana Olszewskiego. Oni są myślami co będzie z nimi po wyborach do europarlamentu i parlamentarnych i prezydenckich. Wiatr nadzieji na zmiany, powiał już z Gdańska” .

Do wpisu Lech Wałęsa dołączył kolejny screen, który pokazuje m.in. parę prezydencką i polityków PiS. Wpisy szybko zniknęły z Twittera, jednak ich screeny zamieścił w mediach społecznościowych dziennikarz Michał Wróblewski.

Ostatnie pożegnanie Jana Olszewskiego

Mszy pogrzebowej w archikatedrze przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Michał Janocha, prywatnie siostrzeniec śp. premiera. W eucharystii wzięli udział przedstawiciele władz państwowych z prezydentem Andrzejem Dudą.

Przed złożeniem ciała zmarłego b. premiera do grobu prezydent Andrzej Duda przekazał wdowie po Janie Olszewskim flagę Polski, która wcześniej okrywała trumnę. Po godz. 16 w trumna z ciałem byłego premiera Jana Olszewskiego została złożona do grobu na cmentarzu na Wojskowych Powązkach.

Jan Olszewski zmarł w ub. czwartek w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 r. został odznaczony Orderem Orła Białego.

źródło:
Zobacz więcej