Drużynowy PŚ w Willingen. Polacy zdeklasowali rywali

Polacy w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wygrali drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Gospodarzy, którzy zajęli drugie miejsce, wyprzedzili aż o 79,2 pkt. Trzecie miejsce zajęli Słoweńcy ze 105,4 pkt straty.

Kamil Stoch bezkonkurencyjny w Lahti. Fantastyczne skoki Polaka!

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs w Lahti, dzięki czemu zrównał się w liczbie zwycięstw w Pucharze Świata z Jensem Weissflogiem. Polak przewagę...

zobacz więcej

Reprezentacja Polski po pierwszej serii skoków zgromadziła 475 punktów. Ostatecznie Biało-Czerwoni jeszcze powiększyli swoją przewagę nad drugim zespołem, zdobywając 979,4 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze konkursu - Niemcy z 900,2 pkt, którzy po pierwszej serii zajmowali piątą lokatę. Pozycję na trzecim stopniu podium po pierwszej serii utrzymali Słoweńcy, którzy zdobyli w sumie 874,0 pkt. Zajmujący drugie miejsce po pierwszej rundzie skoków Japończycy, z rewelacyjnym w tym sezonie Ryōyū Kobayashim, z wynikiem 869,4 pkt zajęli ostatecznie piąte miejsce.

Wcześniej w tym sezonie rywalizowano drużynowo trzykrotnie. Polacy wygrali na inaugurację w Wiśle, w Zakopanem zajęli trzecie miejsce, a w poprzedni weekend w Lahti – czwarte. Jednak dzięki dobrym wynikom indywidualnym zdecydowanie przewodzą w Pucharze Narodów.

Po konkursie drużynowym zawodników czekają kwalifikacje do indywidualnych zmagań w sobotę i niedzielę. Późniejsze kwalifikacje będą bardziej istotne niż zwykle. Po pierwsze zadecydują o udziale w dwóch konkursach, a po drugie wyniki z nich będą brane do klasyfikacji „Willingen Five”. Ten, kto zgromadzi najwyższą notę łączną w obu konkursach indywidualnych oraz kwalifikacjach otrzyma premię w wysokości 25 tys. euro. Przed rokiem zgarnął ją Stoch.


źródło:

Zobacz więcej