RAPORT

Tusk kontra Tusk

Sellin: Agenda tworzenia tematów przeciwko nam jest w „GW”, a nie w partiach

– „Gazeta Wyborcza” jako jedyna z głównych sił opozycyjnych wobec mojego rządu jest wzmożona politycznie. Myślę, że to tam jest agenda tworzenia tematów przeciwko nam, a nie np. w partiach politycznych – powiedział w „Kwadransie politycznym” Jarosław Sellin. Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego odniósł się w ten sposób do doniesień „GW” na temat zeznań Geralda Birgfellnera.

„Moi przeciwnicy są z innej kultury. To przekracza ich wyobraźnię”

– W kulturze, w której zostałem wychowany, to, że ktoś nie korzysta nawet z dużego majątku, na który ma wpływ, jest rzeczą normalną. Rozumiem, że...

zobacz więcej

Według „Gazety Wyborczej” Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński nakłonił go do wręczenia 50 tys. zł dla księdza z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna. Chodziło o budowę dwóch wieżowców w Warszawie.

Jarosław Sellin był pytany o „serial gazety ws. taśm Kaczyńskiego”.

– „Gazeta Wyborcza” jako jedna z głównych sił opozycyjnych wobec mojego rządu, zapowiadając, że taki serial będzie kontynuować – pokazuje, że jest wzmożona politycznie. Chce doprowadzić do jak najszybszego zakończenia naszych dobrych rządów. Myślę, że tam jest agenda tworzenia tematów przeciwko nam, a nie np. w partiach politycznych – powiedział wiceminister kultury.

Sellin ocenił jako dziwne, że zeznania rzekomo złożone przed prokuraturą zaledwie cztery dni temu znajdują się w gazecie. – Myślę, że trzeba przeprowadzić śledztwo w sprawie śledztwa – stwierdził Sellin.

– I dziwne też, na co internauci zwrócili uwagę, że ten pan – austriacki biznesmen – ponoć wszystko nagrywał, każde spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, a w tym przypadku takiego nagrania nie ma. Są tylko zeznania. Myślę, że ich wiarygodność jest bardzo niska – ocenił Sellin.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej