RAPORT

Tusk kontra Tusk

Premier Izraela nie mógł odlecieć z powodu uszkodzenia samolotu

Benjamin Netanjahu uczestniczył w Warszawie w dwudniowej konferencji bliskowschodniej (fot. Shutterstock/Nieuwland Photography)
Benjamin Netanjahu uczestniczył w Warszawie w dwudniowej konferencji bliskowschodniej (fot. Shutterstock/Nieuwland Photography)

Samolot z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu na pokładzie nie mógł nad ranem odlecieć z lotniska Chopina w Warszawie z powodu uszkodzenia przedniej goleni maszyny – poinformowało Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Izraelskie media: Netanjahu powiedział, że „Polacy kolaborowali z nazistami podczas Holokaustu”

– Polacy kolaborowali z nazistami. Widzicie? Mówię o tym. To fakt. I nie znam ani jednej osoby, która miałaby proces za to, że to powiedziała –...

zobacz więcej

Według PPPL „podczas wypychania z miejsca postojowego rządowego samolotu z premierem Izraela na pokładzie doszło do zdarzenia, w trakcie którego uszkodzeniu uległa przednia goleń samolotu. Nikomu z pasażerów, załogi ani pracowników naziemnych nic się nie stało. Pasażerowie bezpiecznie opuścili pokład”.

Wyjaśnieniem zdarzenia zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Benjamin Netanjahu uczestniczył w Warszawie w dwudniowej konferencji bliskowschodniej. Po Netanjahu w piątek do Warszawy ma przylecieć drugi samolot – podał portal Times od Israel.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej