RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

CBŚP złapało mazowieckiego „Jokera”

Zatrzymanie bandy „Jokera” (fot. CBŚP)
Zatrzymanie bandy „Jokera” (fot. CBŚP)

Dziesiątki kilogramów narkotyków wprowadził do obrotu gang „Jokera” i „Młodego”, rozbity w ostatnich dniach przez CBŚP i Prokuraturę Krajową. W czasie obławy zatrzymano dwóch liderów i ich 12 kompanów, a także przejęto prawie 62 kg amfetaminy, pewne ilości marihuany i kokainy oraz materiały wybuchowe i amunicję.

Obława na dilerów. Jeden z gangsterów ukrył się w… sądzie

Nawet pół tony amfetaminy mogli sprzedać gangsterzy zaopatrujący się w towar u Jacka D., jednego z największych producentów tego narkotyku w...

zobacz więcej

Grupa „Jokera” i „Młodego” skupiała przede wszystkim młodych przestępców z okolic Grójca, Białobrzegów i Warki. Z ustaleń śledczych wynika, że gang rozwinął skrzydła przed dwoma laty, kiedy to uruchomił ma Mazowszu produkcję znacznych ilości amfetaminy, która w dużej części trafiała do Radomia.

Choć grupa zajmowała się sprzedażą hurtową narkotyków syntetycznych, ale miała także własną sieć dystrybucji detalicznej. Policjanci ustalili, że gang miał na swoich usługach kilkudziesięciu tzw. pokemonów (tak w półświatku nazywa się dilerów). Oferowali oni, poza popularną amfetaminą, także marihuanę oraz kokainę.

Importowane auta z „wkładką narkotykową”

Marihuana z Hiszpanii była przemycana w samochodach transportowanych do Polski na naczepach ciężarówek. Przestępczy proceder wykryli policjanci...

zobacz więcej

Nad rozpracowaniem grupy „Jokera” i „Młodego” pracowali od kilku miesięcy policjanci radomskiego zarządu CBŚP, pod nadzorem prokuratorów Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Przed tygodniem funkcjonariusze zdecydowali się uderzyć w bandę. Podczas działań na terenie Grójca, Białobrzegów, Warki oraz Radomia i okolic zatrzymano 14 osób, w tym obu liderów grupy.

Przeszukano także kilkadziesiąt miejsc, mieszkań i posesji, mogących być wykorzystywane przez gang. Efektem tego było znalezienie prawie 62 kg amfetaminy, kokainy i marihuany. Skonfiskowano także sześć różnych jednostek broni palnej, ponad 350 sztuk amunicji oraz różnego rodzaju materiały wybuchowe m.in.: kwas pikrynowy, trotyl i zapalniki. Policjanci natrafili także na papierosy bez polskich znaków akcyzy i krajankę tytoniową.

W lubelskich „pezetach” zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in.: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia, a także posiadania oraz wprowadzania do obrotu narkotyków.

„Joker” i „Młody” odpowiedzą za kierowanie wspominanym gangiem. 13 osób trafiło do aresztów. Śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej