Kolejne nadzwyczajne znalezisko w Pompejach

Fresk przedstawiający Narcyza odkryto w Pompejach (fot. arch. PAP/EPA/POMPEII PRESS OFFICE/ANSA)

Kolejne niezwykłe odkrycie w Pompejach – tak dyrekcja terenu archeologicznego na południu Włoch podsumowała znalezienie podczas prowadzonych tam prac wykopaliskowych fresku, który przedstawia Narcyza przeglądającego się w wodzie. Fresk jest dobrze zachowany.

Kolejne odkrycie w Pompejach. Natrafiono na pięć nietkniętych szkieletów

Podczas najnowszych prac wykopaliskowych prowadzonych w Pompejach archeolodzy odkryli szkielety pięciorga osób zabitych w 79 roku n.e. podczas...

zobacz więcej

Zaprezentowane w czwartek malowidło zostało znalezione na ścianie w pozostałościach tego samego domu, gdzie wcześniej odsłonięto inny sugestywny fresk, na którym widnieje postać kobiety z łabędziem.

Dotychczasowe prace prowadzone w tej części ruin miasta zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79 roku pozwoliły ustalić, że udało się odnaleźć ruiny nadzwyczaj elegancko urządzonej i bogato zdobionej rezydencji – ogłosili archeolodzy.

– To otoczenie, w którym dominuje temat radości życia, piękna i próżności – powiedział kierujący pracami Massimo Osanna.

Dodał, że dekoracje powstały prawdopodobnie w ostatnich latach przed katastrofą w Pompejach. Dowodzi tego, wyjaśnił, nadzwyczajnie dobry stan, w jakim zachowały się kolory fresku.

źródło:

Zobacz więcej