Autobus z robotnikami wpadł do wąwozu. Jest wiele ofiar

Okoliczni mieszkańcy pospieszyli z pomocą ofiarom wypadku (fot. PAP/EPA/FROSINA NASKOVIC)

13 osób zginęło i około 30 zostało rannych w wypadku autobusu z robotnikami, do którego doszło w Macedonii Północnej – podał minister zdrowia tego kraju. Autobus z niewiadomych przyczyn skręcił z drogi i wpadł do 10-metrowego wąwozu.

Pakistan: 27 osób zginęło w zderzeniu autobusu z ciężarówką

Co najmniej 27 osób – w tym dziewięcioro dzieci – zginęło w wypadku drogowym w Pakistanie, gdy autobus zderzył się z cysterną przewożącą paliwo i...

zobacz więcej

Minister zdrowia Venko Filipce poinformował, że siedem osób zginęło na miejscu, a pozostałe zmarły w szpitalach, do których przewieziono około 30 rannych. Wśród rannych jedna osoba jest w bardzo poważnym stanie – podał dyrektor szpitala w Skopje Hristijan Kostow. Ranna jest też kobieta w ciąży.

Do wypadku autobusu przewożącego ok. 50 robotników doszło na drodze łączącej miasto Tetovo ze Skopje, w odległości 25 km od stolicy kraju. Robotnicy jechali ze Skopje do miasteczka Gostivar, gdzie większość z nich mieszka.

Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Świadkowie twierdzą, że kierowca stracił kontrolę nad pojazdem po tym, jak pękła w nim opona.

Okoliczni mieszkańcy pospieszyli z pomocą ofiarom wypadku, wyciągając osoby ranne z autobusu, w tym jego kierowcę.

Świadek wypadku Samet Musliu powiedział prywatnej telewizji Telma, że ekipy ratunkowe musiały rozcinać autobus, aby wydobyć z niego ludzi. – Czuło się silny zamach benzyny i obawialiśmy się, że autobus wybuchnie – powiedział.

Macedonia w ostatnich dniach po 27 latach sporów z Grecją zmieniła nazwę na Macedonia Północna.


źródło:
Zobacz więcej