Wielkopolskie: Dwie osoby zatrzymane za handel narkotykami

Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn (fot. wielkopolska.policja.gov.pl)

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w Szamotułach (woj. wielkopolskie) w związku z handlem narkotykami. Policjanci zorganizowali zasadzkę. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 kg suszu roślinnego, pieniądze i atrapę broni.

Ojciec porwał dwulatka. Policja odszukała dziecko

Po kilku godzinach poszukiwań policjanci odnaleźli dwuletniego Janka i jego ojca – mieszkańców Trzciany – podała w środę małopolska policja....

zobacz więcej

– Policjanci, w trakcie realizacji sprawy dotyczącej wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie Szamotuł, ustalili, że pod jednym ze sklepów na terenie miasta ma dojść do przekazania narkotyków. Po ustaleniu szczegółów kryminalni wspólnie z dzielnicowymi zorganizowali zasadzkę – tłumaczyła w środę sierż. sztab. Ewelina Grabowa z KPP w Szamotułach.

Jak dodała, wieczorem na parking przy jednym ze sklepów w Szamotułach przyjechał mężczyzna kierujący mercedesem, a zaraz za nim przyjechało dwóch mężczyzn samochodem marki Renault Mégane. Po upewnieniu się, że „teren jest bezpieczny”, między mężczyznami doszło do przekazania narkotyków.

– Policjanci widząc zaistniałą sytuację, nie mieli już prawie żadnych wątpliwości, że doszło do handlu narkotykami. Kryminalni zatrzymali obu mężczyzn. 25-letni mieszkaniec Obornik w mercedesie ukrył woreczek strunowy z zawartością marihuany. Natomiast 23-latek z Szamotuł na widok policjantów wyrzucił na parking wcześniej zakupione narkotyki – podkreśliła Grabowa.

Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn. Po zważeniu zabezpieczonych narkotyków okazało się, że w woreczkach znajdowało się łącznie ponad 27 gramów marihuany.

– Dodatkowo policjanci w trakcie przeszukania mieszkania i piwnicy 25-latka znaleźli ponad kilogram suszu roślinnego. Oprócz tego kryminalni znaleźli pieniądze, prawdopodobnie pochodzące z procederu przestępczego, oraz atrapę broni – wskazała Grabowa.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 25-latek z Obornik odpowie za posiadanie i handel narkotykami, grozi mu do 10 lat więzienia. Natomiast 23-letni mieszkaniec Szamotuł usłyszał zarzut posiadania narkotyków – za to przestępstwo prawo przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej