„Takich ludzi trzeba izolować, a nie obciążać odpowiedzialnością taką czy inną telewizję”

– Takich ludzi trzeba izolować, a nie obciążać odpowiedzialnością taką czy inną telewizję. Jestem przekonany, że ani TVN, ani politycy, których przywołuje w swoich wyjaśnieniach podejrzany, nie chcieliby mieć i nie mają nic wspólnego z przestępczymi i zbrodniczymi zamiarami – powiedział w „Gościu Wiadomości” Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości skomentował w ten sposób wypuszczenie na wolność mężczyzny, który podpalił biuro poselskie Beaty Kempy.

Podpalił biuro Beaty Kempy i wyszedł na wolność. „Chciałem zniszczyć PiS”, „opierałem się na opinii Budki”

„Chciałem tę partię (PiS) upokorzyć, chciałem upokorzyć Kempę. Chciałem doprowadzić do tego, by ta partia się rozpadła” – TVP Info dotarło do...

zobacz więcej

Minister wyraził nadzieję, że sąd odwoławczy powoła kolejnych biegłych, którzy jeszcze raz zbadają sprawę Sebastiana K.

W grudniu 2017 r. w Sycowie na Dolnym Śląsku Sebastian K. podpalił biuro poselskie Beaty Kempy. Podczas zeznań stwierdził, że chciał w ten sposób wpłynąć na rząd, a swoje opinie „opierał na opinii Budki”.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu właśnie wypuścił mężczyznę na wolność.

Pytany o to Ziobro podkreślił, że jako cyniczną operację traktował atak na Telewizję Publiczną w kontekście tego, co stało się w Gdańsku, gdzie został zamordowany prezydent tego miasta Paweł Adamowicz.

– I dlatego również nie chcę w żadnym razie naśladować zachowania polityków PO i Nowoczesnej i atakować czy to ich czy też telewizje, które ten sprawca tego ciężkiego przestępstwa wskazywał jako swoje ulubione. Rzeczywiście tak było, ale nie możemy ludziom o chorej wyobraźni i chorej psychice, jak się okazuje, bo tak stwierdzili biegli, ich czynów przypisywać i przekładać na zachowania takiej lub innej telewizji czy takich lub innych polityków – mówił Ziobro.

Minister zauważył, że istotą polityki jest spór. – Natomiast chory umysł może czasem ten spór przenieść w ramach swojej fantazji do zachowań i zamiarów, które mogą mieć konsekwencje tragiczne i zbrodnicze. I dlatego takich ludzi trzeba izolować, a nie obciążać odpowiedzialnością taką czy inną telewizję – powiedział minister Ziobro.źródło:
Zobacz więcej