Zakończyło się przesłuchanie Jacka K. Były prezes Orlenu usłyszał zarzuty

W Prokuraturze Regionalnej w Łodzi zakończyło się przesłuchanie byłego prezesa PKN Orlen Jacka K. Usłyszał on zarzuty i składał obszerne wyjaśnienia – poinformował rzecznik prasowy łódzkiej prokuratury Krzysztof Bukowiecki.

CBA zatrzymało byłego prezesa Orlenu. Miliony strat w paliwowym gigancie

Trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen, w tym były prezes zarządu paliwowego giganta Jacek Krawiec, zostały zatrzymane przez CBA na polecenie łódzkiej...

zobacz więcej

Wieczorem śledczy rozpoczęli przesłuchanie drugiej z trzech zatrzymanych wcześniej tego dnia przez CBA osób z byłego kierownictwa płockiego koncernu. Czynności prokuratorskie mają trwać w środę.

Prokuratura Regionalna w Łodzi prowadzi śledztwo dotyczące przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych związanych z działalnością PKN Orlen SA.

Były prezes PKN Orlen Jacek K. był przesłuchiwany jako pierwszy z trzech zatrzymanych osób. – Po ogłoszeniu zarzutów podejrzany skorzystał z przysługującego mu prawa i składał obszerne wyjaśnienia – powiedział prok. Bukowiecki.

Dodał, że prawdopodobnie w środę do prokuratury zostanie doprowadzony trzeci z podejrzewanych, jeśli zgodę wyrazi na to lekarz.

WORD Białystok zawiadamia prokuraturę i CBA ws. byłego kierownictwa ośrodka

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłe kierownictwo...

zobacz więcej

Bukowiecki zaznaczył, że o szczegółach zarzutów i przedmiocie śledztwa poinformuje po zakończeniu czynności procesowych z zatrzymanymi. Wtedy zostaną też podjęte decyzje co do środków zapobiegawczych.

Wcześniej prokuratura informowała, że zarzuty związane będą z przestępstwem niegospodarności w wielkich rozmiarach.

Jacek K., prezes PKN Orlen od 2008 do 2015 r. oraz byli dyrektorzy koncernu: Michał S. i Leszek K. zostali zatrzymani rano przez agentów CBA.

– Postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w tym przeprowadzoną w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 r. kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen SA – podała prokuratura.

źródło:

Zobacz więcej