Raport

#FabrykahejtuPO

Ziobro o ekstradycji Michnika: Zbrodnie przeciwko ludzkości nie powinny się nigdy przedawnić

– Nie ustanę z działaniami, by wpłynąć na szwedzki wymiar sprawiedliwości jako Prokurator Generalny, aby osoby winne zbrodni sądowych ponosiły odpowiedzialność – powiedział w „Gościu Wiadomości” Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. To jego odpowiedź na decyzję szwedzkiego sądu, który odrzucił wniosek o ekstradycję Stefana Michnika.

Ekstradycja Stefana Michnika do Polski niemożliwa. Sąd odrzucił wniosek

Sąd Rejonowy w Göteborgu nie wyraził zgody na wydanie polskim władzom Stefana Michnika – wynika z udostępnionego we wtorek protokołu. Powodem...

zobacz więcej

Sąd Rejonowy w Göteborgu nie wyraził zgody na wydanie polskim władzom Stefana Michnika. Powodem odmowy jest przedawnienie zarzucanych mu czynów oraz jego szwedzkie obywatelstwo.

– To jest zdumiewające tłumaczenie, ponieważ mamy do czynienia ze zbrodniami przeciwko ludzkości, zbrodniami zabójstw sądowych, które w świetle konwencji międzynarodowych nie powinny się nigdy przedawnić – ocenił Ziobro i dodał, że po dokonaniu oceny decyzji sądu strona polska się do niej odniesie.

– Nie ustanę z działaniami, by wpłynąć na szwedzki wymiar sprawiedliwości jako Prokurator Generalny, aby osoby winne zbrodni sądowych ponosiły odpowiedzialność. Myślę, że Szwecja jako kraj cywilizowany, który potępia tego typu zbrodnicze wykorzystywanie wymiaru sprawiedliwości, powinna rozumieć stanowisko polskie – powiedział minister Zbigniew Ziobro.

źródło:
Zobacz więcej