RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Konferencja bliskowschodnia: Warszawę czekają utrudnienia w ruchu [INFOGRAFIKA]

Duże utrudnienia mogą spotkać mieszkańców Warszawy w związku z organizacją konferencji bliskowschodniej 13 i 14 lutego. Część ulic zostanie wyłączona z parkowania.

Spychalski: Prezydent otworzy konferencję bliskowschodnią w Warszawie

– Prezydent Andrzej Duda otworzy konferencję bliskowschodnią w Warszawie – zapowiedział w poniedziałek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

zobacz więcej

Główne spotkania w ramach konferencji bliskowschodniej odbędą się na Zamku Królewskim i na Stadionie Narodowym. Udział potwierdziło 60 państw, w tym 11 z Bliskiego Wschodu. Współorganizatorem konferencji są Stany Zjednoczone. Do Warszawy już przyleciał Mike Pompeo, będzie też wiceprezydent Mike Pence.

Przyjazd kilkudziesięciu delegacji to duże utrudnienia w ruchu w Warszawie. Plac Zamkowy będzie niedostępny, kierowcy nie będą też mogli zostawić samochodu w jego okolicach. Na części ulic zakazy zaczęły obowiązywać już we wtorek.

– W samej Warszawie będzie zwiększona liczba policjantów i funkcjonariuszy innych służb – mówi rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka.

Policja przygotowuje się do zabezpieczenia kilkunastu manifestacji, które mają się odbyć w związku z konferencją.

– Służby są przygotowane, wiedzą, co mają robić, wykonują obowiązki – mówi Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Od niedzieli przywrócone są tymczasowe kontrole na granicach wewnętrznych UE. Tylko w niedzielę i w poniedziałek strażnicy nie wpuścili do Polski 40 osób.

źródło:
Zobacz więcej