Umawiał się z 14-letnią dziewczynką. Nie wiedział, że jej ojciec zastawił pułapkę

Poznał dziewczynkę na portalu internetowym. Zapewniał, że jej wiek mu „nie przeszkadza” (fot. REUTERS/Susana Vera)

W Kędzierzynie-Koźlu policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o pedofilię. Na jego trop trafił ojciec 14-latki, z którą mężczyzna chciał się spotkać na parkingu galerii handlowej. Podczas korespondencji mężczyzna składał seksualne propozycje i wysyłał obsceniczne zdjęcia.

Pedofil w rękach policji. Wielokrotnie zwabiał dziewczynkę do swojego mieszkania

Policja w Rybniku zatrzymała 66-letniego mężczyznę, który miał dopuszczać się czynności seksualnych wobec małoletniej dziewczynki.

zobacz więcej

Podejrzenia ojca dziewczynki wzbudziło zachowanie córki, która ukrywała się ze smartfonem przed tatą. Gdy sprawdził jej telefon, okazało się, że prowadziła korespondencję z około 30-letnim mężczyzną.

– Przez Snapchata córka znalazła portal stricte seksualny, tam wychwycił ją jakiś zwyrodnialec. Przenieśli rozmowę na Facebooka, którą odkryłem. Zacząłem z nim pisać ja, jako 14-letnie dziecko. Tak go nakręciłem, że już następnego dnia był w Kędzierzynie. Umówiłem się z nim w galerii, wcześniej dograłem wszystko z policją i przechwyciliśmy drania – powiedział tata dziewczynki w rozmowie z Radiem Opole.

Jak wynika z relacji rozgłośni, na początku korespondencji nastolatka prawdopodobnie nieco zawyżyła swój wiek, jednak gdy mężczyzna dowiedział się, że faktycznie ma 14 lat, nie zerwał kontaktu. Stwierdził, że domyślał się tego faktu że mu on „nie przeszkadza”. Z tą świadomością umówił się na spotkanie.

Kędzierzyńska policja potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce, natomiast „ze względu na dobro małoletniej, jak również ze względu na dobro prowadzonego postępowania” nie udziela szczegółowych informacji. Ojciec dziewczynki z żalem napisał na portalu społecznościowym, że niestety nie wolno mu opublikować wizerunku zatrzymanego.

źródło:
Zobacz więcej