Uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. Rząd przedstawił szczegóły

Uroczystości pogrzebowe byłego premiera Jana Olszewskiego będą dwudniowe – piątek i sobota; miejscem pochówku będą Powązki Wojskowe – poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.

Były premier Jan Olszewski nie żyje

Były premier Polski Jan Olszewski nie żyje. Polityk odszedł późnym wieczorem w czwartek w szpitalu w Warszawie, gdzie przebywał od kilku dni. Nie...

zobacz więcej

– Odszedł w ostatnich dniach wielki Polak, wielki patriota, były premier Jan Olszewski, dlatego uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy. Organizatorem pogrzebu będzie KPRM, jako że wśród wielu aktywności społecznych i politycznych Jan Olszewski był też prezesem Rady Ministrów – mówił Dworczyk podczas wtorkowego briefingu.

Jak dodał, uroczystości pogrzebowe będą dwudniowe i odbędą się w najbliższy piątek i sobotę. – Miejscem pochówku pana premiera Olszewskiego będą Powązki Wojskowe – poinformował Dworczyk.

Zaznaczył jednocześnie, że wszystkie szczegóły związane z przygotowaniem uroczystości pogrzebowych zostały opracowane w porozumieniu z rodziną.

Dworczył odnosząc się do harmonogramu uroczystości pogrzebowych poinformował, że w piątek o godz. 9 do KPRM zostanie przywieziona trumna z ciałem Jana Olszewskiego i zostanie ona wystawiona w hallu KPRM.

– Między godz. 10 a 19 w najbliższy piątek będzie można (...) oddać hołd śp. premierowi Olszewskiemu w hallu KPRM – powiedział Dworczyk.


– Została podjęta decyzja pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą, że żałoba (narodowa po śmierci Jana Olszewskiego) będzie miała miejsce w piątek i w sobotę: od północy w nocy z czwartku na piątek do godz. 19 w sobotę – ogłosił szef KPRM we wtorek na konferencji prasowej.

źródło:
Zobacz więcej