„Polska Fair Play”. Robert Gwiazdowski ogłasza nowy projekt polityczny

Robert Gwiazdowski (fot. PAP/Rafał Guz)

Polska Fair Play – to nazwa nowego projektu politycznego, którego powstanie ogłosił ekspert podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski. Projekt ten współtworzy m.in. z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Ruch ma wystartować pod tą nazwą do Parlamentu Europejskiego.

Chwedoruk: Teraz! może być ostatnią inicjatywą polityczną Petru

Myślę, że partia Teraz! może być ostatnią inicjatywą polityczną Ryszarda Petru, a jej założyciel po tej inicjatywie może stać się znowu bohaterem...

zobacz więcej

Gwiazdowski na konferencji prasowej w Warszawie podkreślił, że podczas swojego objazdu po Polsce osoby, które poznał, stwierdziły, że „państwo gra z nimi nie fair”.

– Zarabiamy statystycznie średnio 5 tys. zł, a mamy z tego tylko 3 tys., a państwo zabiera z tego aż 2 tys. – to nie jest fair – mówił Gwiazdowski.

– Młodzi ludzie chcą wziąć swoje własne sprawy w swoje własne ręce, zakładają firmy – państwo każe im płacić 1,3 tys. zł, zanim cokolwiek zarobią – to nie fair – stwierdził.

– Postanowiliśmy, że zagramy fair, dlatego będziemy się nazywali Fair Play – ogłosił Gwiazdowski.

Przedstawił również swoich współpracowników, którymi są Bezpartyjni Samorządowcy, m.in. prezydent Bolesławca Piotr Roman, radny sejmiku województwa mazowieckiego Konrad Rytel, radny sejmiku wojewódzkiego lubuskiego i rzecznik Bezpartyjnych Samorządowców Łukasz Mejza.

Gwiazdowski zapowiedział także start ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

źródło:

Zobacz więcej