Trzaskowski zaleca Biedroniowi: Radziłbym, by nie atakował nas tak mocno jak PiS

Rafał Trzaskowski i Robert Biedroń (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski/Jakub Kaczmarczyk)

Niepokoi mnie, że Wiosna zabiera elektorat Platformie, chciałbym, żeby lider partii Wiosna Robert Biedroń skupił się na pozyskiwaniu nowego elektoratu – powiedział we wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (PO), pytany o opinię na temat nowej partii Roberta Biedronia.

„Wiosna trwa najwyżej kwartał”. Miller komentuje program partii Biedronia

– Ta nazwa sugeruje pewną sezonowość. Jak wiemy, wiosna trwa najwyżej kwartał. Jak będzie, zobaczymy – powiedział w radiu RMF FM były premier...

zobacz więcej

Na początku lutego w Warszawie Biedroń zainaugurował działalność swojej partii o nazwie Wiosna. Zapowiedział m.in. powołanie komisji sprawiedliwości i pojednania do rozliczenia tych, którzy łamali konstytucję, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, likwidację Rady Mediów Narodowych, przygotowanie ustawy o jawności i zasadach wynagrodzeń w sektorze publicznym oraz wprowadzenie prawa do aborcji na żądanie do 12. tygodnia, likwidację Funduszu Kościelnego, wycofanie religii ze szkół, renegocjację konkordatu, a także zamknięcie kopalni węgla do 2035 r. Według Biedronia wszystkie przedstawione przez niego propozycje będą kosztowały ok. 35 mld zł.

Trzaskowski pytany w portalu Onet.pl o partię Wiosna, powiedział, że „niepokoi czy martwi” go, że Wiosna zabiera elektorat Platformie i „na to się nastawia”.

– Bo gdyby było tak, że Wiosna nastawia się przede wszystkim na pozyskiwanie nowego elektoratu, na próbę rozmowy z tymi, którzy do tej pory nie rozmawiali, to cała opozycja odniosłaby tylko i wyłącznie pozytywne skutki – ocenił prezydent Warszawy.

Na uwagę dziennikarza, że Biedroniowi udało się wnieść świeżość do polskiej polityki, chociaż sam w polityce nie jest nowy, Trzaskowski przyznał, że jest „to ciekawy fenomen”. – Biedroń był w kilku partiach politycznych, a umie stworzyć wrażenie świeżości, mimo że w polityce jest 20 lat – zauważył.

– Pytanie, czy ten efekt świeżości, który dzisiaj jest rzeczywiście, chociażby przez świetnie zorganizowaną konwencję, będzie trwał przez miesiąc, dwa czy będzie trwał przez kilka lat – mówił Trzaskowski. – Życzyłbym mu (Biedroniowi), żeby skupił się na pozyskiwaniu nowego elektoratu i radziłbym mu, żeby nie atakował nas tak mocno jak PiS - być może mu to wynika z badań, ale to nie ma żadnego racjonalnego sensu na dłuższe miesiące, na dłuższą perspektywę czasową – podkreślił Trzaskowski.

źródło:
Zobacz więcej