Treści homoseksualne usuwane ze szkół. Koniec „agresywnego promowania ideologii płci”

(fot. REUTERS/Amanda Perobelli)

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro chce wyeliminować z nauczania szkolnego treści mówiące o homoseksualizmie i małżeństwach tej samej płci. Bolsonaro, który wygrał wybory prezydenckie pod koniec października zeszłego roku, zobowiązał brazylijski resort edukacji, by z podręczników sukcesywnie usuwane były treści dot. LGBT.

Warszawski ratusz chce wprowadzenia karty LGBT+. PiS: Zajmujecie się ideologią

Na jednej z najbliższych sesji Rady Warszawy stołeczny Ratusz chce zaprezentować założenia karty LGBT+, która zakłada wsparcie między innymi dla...

zobacz więcej

Prezydent Brazylii, który aktywnie włączył się w promowanie wartości takich jak rodzina i małżeństwa heteroseksualne, zapowiedział, że ze szkół będą usuwane wszelkie treści, m.in. te zawarte w podręcznikach, które odnoszą się do ideologii gender i LGBT, a także promujące małżeństwa jednopłciowe.

Takie wytyczne przekazane zostały do tamtejszego ministerstwa edukacji, gdzie pomysł zyskał poparcie m.in. Ricardo Veleza Rodrigueza. Szef resortu zdrowia wskazał, że nastanie koniec „agresywnego promowania ideologii płci”.

Bolsonaro wygrał wybory prezydenckie pod koniec października zeszłego roku.

We wrześniu został zaatakowany na wiecu wyborczym nożem. Ciosy spowodowały przebicie płuca, uszkodzenie wątroby oraz jelit i początkowo zagrażały jego życiu.

źródło:
Zobacz więcej