Poszukiwany listem gończym ukrywał się w USA. Został zatrzymany na lotnisku w Warszawie

64-latek znęcał się nad rodziną (fot. zoliborz.policja.waw.pl)

Poszukiwany od 12 lat listem gończym został zatrzymany przez bielańskich kryminalnych w samolocie na lotnisku w Warszawie. 64-latek wrócił z Nowego Jorku. Miał zamiar wprowadzić policjantów w błąd i zmienił miejsce siedzenia w samolocie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego.

Mobilizacja służb przed szczytem w Warszawie. „Do Polski nie wpuszczono 40 osób”

Po przywróceniu czasowej kontroli granicznej do Polski nie wpuszczono około 40 osób – poinformował we wtorek wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński....

zobacz więcej

– O godzinie 12:45 policjanci weszli na pokład samolotu relacji Nowy Jork- Warszawa, aby zatrzymać poszukiwanego. Jak się okazało, jego miejsce zastali puste - przesiadł się na zupełnie inny fotel. W tłumie ludzi siedzących w samolocie udało się go odnaleźć bardzo szybko, ponieważ policjanci dysponowali już zdjęciami tego mężczyzny – powiedziała portalowi tvp.info nadkom. Elwira Kozłowska z biura prasowego Komendy Rejonowej Policji Warszawy V.

64-latek poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza, w celu tymczasowego aresztowania za znęcanie się nad rodziną.

Poszukiwany trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia został przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

źródło:
Zobacz więcej