Empik wycofał pismo ze sprzedaży. Powód? Antysemickie treści

Rzeczniczka Empiku poinformowała, że dwumiesięcznik „Tajemnice Świata” został wycofany z oferty (fot. arch. PAP/Rafał Guz)

Sieć sklepów Empik wycofała ze sprzedaży dwumiesięcznik Leszka Bubla „Tajemnice Świata”. Powodem takiej decyzji są antysemickie treści, które miały ukazywać się w piśmie.

W 2018 r. najwięcej ataków antysemickich od lat. Nasilenie szczególnie we Francji i Wielkiej Brytanii

W 2018 roku na świecie odnotowano największą od lat 90. liczbę wystąpień antysemickich – stwierdza raport przedstawiony w niedzielę na posiedzeniu...

zobacz więcej

Wydawcą „Tajemnic Świata” jest Leszek Bubel, który sam określa siebie mianem „naczelnego antysemity RP”. Odpowiada on również za takie tytuły jak: „Tylko Polska”, „Ściśle tajne” i „Super detektyw”.

W czwartek wieczorem jeden z użytkowników Twittera napisał, że sklep Empik w Rzeszowie „kolportuje antysemicką propagandę Leszka Bubla”. Dodał do tego zdjęcie gazety na półce i paragonu potwierdzającego zakup dwumiesięcznika.

Sieć sklepów zareagowała już następnego dnia i postanowiła wycofać ze sprzedaży „Tajemnice Świata”.

„Nie ma wątpliwości, że na łamach tego periodyku jest mowa nienawiści. W tej sytuacji zdecydowaliśmy, że natychmiast wycofujemy go z oferty i zdjęliśmy egzemplarze z półek” – powiedziała rzeczniczka Empiku, którą cytuje portal Press.

źródło:
Zobacz więcej