Wypadek autobusu pod Białymstokiem. Są ranni

Wypadek miał miejsce na drodze serwisowej biegnącej wzdłuż drogi krajowej nr 8 (fot. miastobialystok.pl)

Osiem osób, w tym pięcioro uczniów, trafiło do szpitala po wypadku autobusu komunikacji miejskiej, który we wtorek rano na drodze serwisowej k. podbiałostockich Łysek zjechał z jezdni i zatrzymał się w rowie. Ranna została też pasażerka auta osobowego, które zjechało z drogi w tym samym miejscu.

Poważny wypadek na krajowej „jedynce”. Jest wielu rannych

Dziesięć osób zostało rannych w wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek wieczorem na drodze krajowej numer 1 w Szczepocicach Rządowych (woj....

zobacz więcej

Wypadek miał miejsce na drodze serwisowej biegnącej wzdłuż trasy krajowej nr 8 Białystok-Warszawa. Na samej „krajówce” utrudnień w ruchu nie było.

– Według wstępnych ustaleń na oblodzonej drodze najpierw w poślizg wpadł samochód osobowy marki Mercedes, a chwilę później autobus linii 103, obsługujący trasę Choroszcz – Białystok – powiedziała portalowi tvp.info sierżant Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Autobus zjechał do rowu, uderzył w tył stojącego tam już samochodu osobowego i przepchnął go o ok. 40 m.

Jak poinformował Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji, w sumie do szpitala trafiło z obrażeniami dziewięć osób, z czego osiem (w tym pięcioro małoletnich) z autobusu. Według danych policji, autobusem w czasie porannego szczytu jechało do Białegostoku ok. 50-60 osób. Gdy na miejsce przyjechali strażacy, zastali tam 19 osób z autobusu, bo pozostałe oddaliły się z tego miejsca, prawdopodobnie szukając innego dojazdu do miasta.

(fot. miastobialystok.pl)

źródło:
Zobacz więcej