Kolejna afera z Huawei. Próbowano ukraść technologię „diamentowego ekranu”

Zakład Huawei w prowincji Guangdong (fot. REUTERS/Bobby Yip)

Agencja Bloomberg poinformowała, że Huawei próbowało ukraść technologię „diamentowego ekranu”, czyli prototypu wyjątkowo wytrzymałego ekranu telefonu komórkowego z USA.

USA ostrzegają Europę Środkowo-Wschodnią przed Huawei

Amerykańskie władze ostrzegły kraje Europy Środkowo-Wschodniej przed rosnącymi wpływami chińskiej firmy telekomunikacyjnej Huawei, wskazując na...

zobacz więcej

Firma Akhan Semiconductors należąca do Adama Khana pracuje nad stworzeniem wyjątkowo wytrzymałych ekranów telefonów komórkowych dzięki powłoce ze sztucznego diamentu zwanej Miraj Diamond Glass.

Ekrany miałyby być sześć razy twardsze i dziesięć razy bardziej odporne na zadrapania w porównaniu z popularnymi Gorilla Glass.

Nowy wynalazek trafił na wstępne testy do laboratorium Huawei w San Diego w Kalifornii. Próbka powróciła jednak zniszczona i z opóźnieniem.

FBI wpisało autora wynalazku na listę świadków śledztwa przeciwko Huawei. Khan, dzięki podsłuchom agencji rządowej, nagrał spotkanie z przedstawicielami firmy.

Jest to kolejne śledztwo przeciwko chińskiej firmie, po oskarżeniu jej szefowej finansów Meng Wanzhou przez prokuraturę brooklyńską o oszustwa i spisek. Inne postępowanie toczy się w Seattle w sprawie kradzieży sekretów handlowych.

Huawei zaprzecza zarzutom.

Administracja prezydenta USA pracuje nad regulacją, która zabroni sprzedaży sprzętu Huawei z technologią 5G na terenie Stanów Zjednoczonych.

źródło:
Zobacz więcej