Ksiądz Grzegorz Babiarz odwołany. Joanna Sadzik ponownie prezesem Stowarzyszenia Wiosna

Prezes zarządu Stowarzyszenia Wiosna Joanna Sadzik (fot. FB/Joanna Sadzik)

Ksiądz Grzegorz Babiarz został odwołany z funkcji prezesa Stowarzyszenia Wiosna, a została nim ponownie Joanna Sadzik – poinformował we wtorek zarząd stowarzyszenia.

Prezes Wiosny: Członkowie zarządu stowarzyszenia zrezygnowali z funkcji

Nowy prezes Wiosny ks. Grzegorz Babiarz poinformował w czwartkowym oświadczeniu, że członkowie zarządu zrezygnowali z funkcji i stało się to...

zobacz więcej

„Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków odwołało Księdza Grzegorza Babiarza z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia” – poinformował zarząd na stronie internetowej stowarzyszenia.

Ponadto, jak czytamy w oświadczeniu, „Walne Zgromadzenie powołało Joannę Sadzik na stanowisko Prezesa Zarządu, potwierdziło mandat członków Zarządu Dominiki Langer-Gniłka oraz Anny Wilczyńskiej oraz powołało ponownie w skład Zarządu Jakuba Marczyńskiego”. „Wybrano również przewodniczącego komisji rewizyjnej, funkcję tę objął Paweł Mazur” – dodano.

„Z kryzysu wychodzimy mądrzejsi i silniejsi. Wierzymy, że potrafimy wynieść z niego doświadczenie i przełożyć je na dobry efekt: dojrzalszą, lepiej zarządzaną organizację, która będzie mogła nieść pomoc jeszcze większej liczbie potrzebujących” – podkreślono w oświadczeniu.

Ks. Grzegorz Babiarz został powołany na nowego prezesa Wiosny podczas walnego zgromadzenia 4 lutego; zastąpił na tej funkcji Joannę Sadzik, która objęła stanowisko po rezygnacji ks. Jacka Stryczka. Tego też dnia podał się do dymisji zarząd Wiosny. Według nieoficjalnych informacji był to wyraz solidarności z Sadzik.

Zarząd Stowarzyszenia „Wiosna” podał się do dymisji

Zarząd Stowarzyszenia „Wiosna” podał się do dymisji w geście solidarności po odwołaniu ze stanowiska prezes Joanny Sadzik i wybraniu na jej miejsce...

zobacz więcej

Stowarzyszenie Wiosna w Krakowie działa od 2001 r. Jego założycielem jest ks. Jacek Stryczek, który był prezesem organizacji do września 2018 r., kiedy to zrezygnował po tym, jak Onet opublikował artykuł wskazujący na mobbing w stowarzyszeniu. Sprawą zajmuje się prokuratura, przesłuchiwani są kolejni świadkowie.

W oświadczeniu zarządu stowarzyszenie poinformowało ponadto o zmianie zakładającej „rozszerzenie i demokratyzację składu ciała, które z definicji powinno być reprezentatywne, bo podejmuje najważniejsze decyzje w organizacji – Walnego Zgromadzenia”.

Jak wyjaśniono, zmiana ta ma pozwolić współdecydować o Stowarzyszeniu „wszystkim grupom, dla których Wiosna jest ważna i które mają realny wkład w jej działanie”.


„Do obecnej grupy, składającej się głównie z wieloletnich członków stowarzyszenia, którzy przez lata pełnili funkcję strażników wartości, dołączyć powinny grupy osób reprezentujące realną strukturę Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości: przedstawiciele wolontariuszy, pracowników oraz eksperci, którzy są gotowi służyć nam wiedzą i doświadczeniem” – podkreślono w oświadczeniu.

źródło:

Zobacz więcej