Pożar hotelu. Wśród ofiar weselnicy

Pożar mogło spowodować spięcie instalacji elektrycznej (fot. REUTERS/Anushree Fadnavis)

Co najmniej 17 osób zginęło, a 4 zostały ranne w pożarze hotelu w stolicy Indii Nowym Delhi. Wśród ofiar są goście weselni. Po tragedii media zwracają uwagę na niskie standardy bezpieczeństwa w indyjskich hotelach.

Pożar wieżowca w Indiach. Dużo ofiar śmiertelnych

Do 16 wzrosła liczba ofiar pożaru, jaki wybuchł w nocy z czwartku na piątek w wielo12-piętrowym budynku w Mumbaju - podała policja stanu...

zobacz więcej

Pożar wybuchł w dzielnicy Karol Bagh, w 35-pokojowym hotelu, którego znaczna część została wynajęta dla gości weselnych. W budynku odbyło się również samo wesele.

Wśród ofiar jest matka, która wraz z dzieckiem wyskoczyła przez okno uciekając przed płomieniami. Dziecko również poniosło śmierć – poinformował dziennik „Indian Express”.

Zastępca komendanta lokalnej straży pożarnej Virendra Singh oświadczył, że uratowano 35 osób. Wskazał, że większość ofiar poniosła śmierć podczas snu. W jego ocenie pożar mogło spowodować spięcie instalacji elektrycznej.

W ostatnim czasie władze Delhi nasiliły kontrole w budynkach, w tym również w hotelach. Media zwracają uwagę, że w Indiach regularnie naruszane są zasady bezpieczeństwa, także przeciwpożarowego i często dochodzi do tragicznych pożarów i zawaleń budynków.


źródło:
Zobacz więcej