Kontrowersyjna grafika na koncie Wałęsy. Szef „Solidarności” domaga się przeprosin

Lech Wałęsa szybko skasował grafikę (fot. FB)

Do biura Lecha Wałęsy wpłynęło wezwanie, w którym szef „Solidarności” Piotr Duda domaga się od byłego prezydenta przeprosin. Sprawa dotyczy grafiki, jaką były prezydent zamieścił na swoim koncie na Facebooku.

Piotr Duda o Wałęsie: Jako katolik podałem mu dłoń, choć wie, jaką krzywdę mi zrobił

– Lech Wałęsa miał szansę zostać mentorem. Mógł stać pośrodku, mógł skarcić przewodniczącego „Solidarności” i szefów partii. Ja go o to prosiłem,...

zobacz więcej

Wałęsa opublikował zdjęcie, które sugerowało, że Duda w młodości był członkiem ZOMO. Fotografia przedstawiała funkcjonariuszy służby PRL. Do jednego z mężczyzn była poprowadzona strzałka z napisem „Piotr Duda – kombatant walk o niepodległość”.

Grafika widniała na profilu facebookowym byłego prezydenta przez dobę, zebrało się pod nią ponad sto komentarzy, kilkaset osób udostępniło post Wałęsy. Następnego dnia były prezydent skasował swój wpis – informuje portal Tysol.pl.

W poniedziałek do biura Wałęsy wpłynęło pismo, w którym Duda domaga się od byłego prezydenta przeprosin. Wałęsa ma opublikować następujące sprostowanie: „Ja, Lech Wałęsa oświadczam, że zdjęcie opublikowane przeze mnie w dniu 9 lutego 2019 roku na moim profilu www.facebook.com/lechwalesa/ sugerujące, że Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ »Solidarność« Pan Piotr Duda służył w ZOMO, umieściłem będąc świadomym, że pokazuje ono zupełnie inną osobę, niż pan Piotr Duda, o czym wiedziałem, gdyż już w 2017 roku za podobną moją wypowiedź o rzekomej służbie Pana Piotra Dudy w ZOMO publicznie Go przepraszałem, zaś zrobiłem to w celu zdyskredytowania Pana Piotra Dudy jako osoby publicznej i przewodniczącego NSZZ »Solidarność«, czym naruszyłem dobre imię, cześć oraz godność osobistą Pana Piotra Dudy, nad czym ubolewam i za co Pana Piotra Dudę przepraszam”.


źródło:
Zobacz więcej