Przybywa hoteli. „Rosnąca rola Polski na turystycznej i biznesowej mapie świata”

W Polsce jest już ponad 2,8 tys. skategoryzowanych obiektów hotelowych (fot. Pexels)

Tysiące nowych miejsc hotelowych przybędzie w tym roku w Polsce – informuje „Gazeta Polska Codziennie”. Dziennik wskazuje, że branża ta cały czas się rozwija, a dobrą koniunkturę podtrzymuje wzrost ruchu turystycznego i biznesowego.

Hotele modułowe znad Wisły podbijają Nowy Jork

Najwyższy hotel modułowy świata przypłynął do USA z Chojnic (woj. pomorskie). Długo się jednak władze holenderskiej sieci CitizenM rekordem nie...

zobacz więcej

Z raportu firmy doradczej Walter Herz wynika, że w ubiegłym roku liczba noclegów udzielonych na terenie naszego kraju wzrosła o 7 proc. „GPC” ocenia, że to dobra wiadomość dla branży hotelarskiej, która korzysta z rosnącej roli Polski na turystycznej i biznesowej mapie świata.

Chociaż w naszym kraju jest już ponad 2,8 tys. skategoryzowanych obiektów hotelowych, które oferują około 137 tys. pokojów, to polski rynek hotelarski nadal jest znacznie słabiej rozwinięty w porównaniu z krajami Europy Zachodniej. Dzięki nowym inwestycjom dystans ten szybko się jednak zmniejsza.

Najbardziej dynamiczny rozwój rynku hotelarskiego jest obserwowany w Warszawie, w której funkcjonuje 97 skategoryzowanych obiektów, dysponujących 14,6 tys. pokojami. Według szacunkowych danych Walter Herz, tylko warszawski rynek wzbogaci się w tym roku o ponad 1300 pokojów hotelowych. Do użytkowania mają zostać oddane m.in. hotel Vienna House, Motel One, Four Points by Sheraton, Moxy czy Ibis Styles.


źródło:
Zobacz więcej