Nastolatek przejął stery samolotu pasażerskiego. Usłyszy zarzuty

16-latek został obezwładniony przez współpasażerkę (fot. Wiki/Adrian Pingstone)

16-latek został aresztowany, po tym jak po starcie samolotu pasażerskiego przejął stery i zaczął wykonywać gwałtowne ruchy. Do incydentu doszło w zachodniej części amerykańskiego stanu Alaska.

Selfie z porywaczem samolotu. Brawurowe zdjęcie, które obiegło świat

Podczas gdy media na całym świecie śledziły dramat pasażerów porwanego samolotu egipskich linii lotniczych, jeden z nich zrobił sobie pamiątkowe...

zobacz więcej

Nastolatek był pasażerem niewielkiego samolotu Piper Cherokee Six służącemu w liniach Yute Commuter Service. Maszyna odbywała lot z osady Napakiak do miasta Bethel. Taka podroż zajmuje zaledwie cztery minuty.

Chwilę po starcie siedzący na fotelu obok pilota 16-latek złapał za ster i sprawił, że samolot najpierw zaczął się niemal pionowo wznosić, a następnie pikować.

Kobieta siedząca za pasażerem chwyciła go za szyję i odciągnęła od kokpitu. Pilot ustabilizował samolot i wrócił do Napakiak. Przedstawiciel linii lotniczej wezwał policję. Wprawdzie nastolatek zbiegł, ale został zatrzymany następnego dnia. Usłyszy zarzuty zakłócania obowiązków załogi samolotu, co jest przestępstwem federalnym.

Keith Henthorn, przedstawiciel Yute Commuter Service, poinformował, że maszyna nie jest wyposażona w mechanizm blokady przyrządów po stronie drugiego pilota. Dodał, że przewoźnik dalej będzie umożliwiał pasażerom siedzenie w fotelu obok pilota.


źródło:
Zobacz więcej