W czwartek spotkanie premiera z wiceprezydentem USA

Mike Pence i jego małżonka Karen przyjadą do Polski w środę (fot. PAP/EPA/Doug Mills / POOL)

W czwartek premier Mateusz Morawiecki spotka się z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Mikiem Pence'em, który będzie przebywał z wizytą w Polsce – poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Wiceprezydent USA weźmie udział w konferencji bliskowschodniej w Warszawie

Wiceprezydent USA Mike Pence przyleci w lutym do Warszawy, by wziąć udział w konferencji bliskowschodniej. Drugim etapem europejskiej podróży...

zobacz więcej

Pence i jego małżonka Karen będą przebywali z wizytą w Polsce od środy. Wiceprezydent USA będzie jednym z uczestników współorganizowanej przez Polskę i USA konferencji bliskowschodniej w Warszawie.

Jak poinformował minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, wiceprezydent USA ma też otworzyć czwartkową dyskusję na konferencji bliskowschodniej poświęconą sytuacji humanitarnej regionu.

Na środę zaplanowane jest spotkanie Pence'a z prezydentem Andrzejem Dudą w Belwederze, po którym odbędzie się konferencja prasowa. Następnie obaj politycy wezmą udział w sesji powitalnej konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Duda i Pence mają wygłosić wówczas wystąpienia otwierające współorganizowaną przez Polskę i USA konferencję.

Pence wraz z prezydentem Andrzejem Dudą mają się też spotkać z amerykańskimi i polskimi żołnierzami w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie oraz złożyć wspólną wizytę w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Po zakończeniu konferencji w Warszawie wiceprezydent USA uda się do Monachium, gdzie weźmie udział w dorocznej konferencji poświęconej bezpieczeństwu.

źródło:

Zobacz więcej