RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Nie miała pieniędzy na zawody. Teraz mistrzyni świata będzie występować w barwach Energi

„Wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu Dorota sięgnie po najwyższe trofea” – napisano na Twitterze spółki (fot. tt/@EnergaSA)

Jeździła na zawody za własne pieniądze i zdobywała trofea. Wcześniej wiceprezydent Łodzi publicznie obiecywał pieniądze, poza widokiem kamer się z obietnicy wycofywał. Teraz mistrzyni świata w karate Dorota Banaszczyk będzie występować w barwach Energi. Spółka poinformowała, że przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki zadecydowała o współpracy z zawodniczką.

Miasto obiecało mistrzyni karate 20 tys. zł. „Dostałam tylko książkę. Poryczałam się”

– Przed kamerami mówił, że nie może się doczekać, kiedy wręczy mi czek o wartości nawet do 20 tys. zł, a w cztery oczy powiedział, że przez...

zobacz więcej

W 2018 r. Banaszczyk została mistrzynią świata w karate. Teraz 22-latka przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r. „Wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu Dorota sięgnie po najwyższe trofea” – napisano na Twitterze Energi.

Wcześniej w wywiadzie dla portalu sport.pl Banaszczyk wyznała, że płaci za wyjazdy na zawody ze swoich pieniędzy, oprócz tego zapożycza się m. in. u trenera; z niektórych wyjazdów musi po prostu rezygnować.

Sportsmenka opowiedziała też, jak wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela z SLD publicznie składał obietnicę przekazania jej jednorazowego wsparcia w wysokości 20 tys. zł. Jak tłumaczyła mistrzyni, obietnica nigdy nie została spełniona, a jedyne, co otrzymała od władz miasta, to książka o Łodzi.

– Przed kamerami mówił, że nie może się doczekać, kiedy wręczy mi czek o wartości nawet do 20 tys. zł, a w cztery oczy powiedział, że przez problemy związkowe taka pomoc ze strony miasta będzie raczej niemożliwa. Poryczałam się i wyszłam z jego biura, bo nie miałam ochoty na niego patrzeć. Nie znoszę takiej gry pod publiczkę – powiedziała Banaszczyk.

To nie pierwszy przykład współpracy Energi ze światem sportu. Spółka kieruje swoją uwagę w stronę kilkudziesięciu klubów, drużyn i inicjatyw sportowych w kraju. Sponsoruje m.in. małe lokalne przedsięwzięcia promujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Wśród największych sukcesów wymienia inicjatywy: „Drużyna Energii”, która zachęca do aktywności przez nowoczesne technologie, a także „Energa Basket Cup”, czyli największy w Polsce system rozgrywek skierowany do dziewcząt i chłopców w wieku 11-13 lat.

źródło:
Zobacz więcej