RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poczta Polska wyemitowała znaczek z okazji 100-lecia PKO BP

Znaczek został wyemitowany w nakładzie 100 tys. sztuk i trafił już do obiegu (fot. Materiały prasowe)

Poczta Polska wyemitowała znaczek upamiętniający 100. rocznicę powstania PKO BP. Widnieje na nim zarys warszawskiej Rotundy. Znaczek został wyemitowany w nakładzie 100 tys. sztuk i trafił już do obiegu.

Stulecie niepodległości na znaczkach. Poczta Polska uhonorowała najważniejsze instytucje

Poczta Polska wyemitowała okolicznościowe znaczki z okazji 100-lecia istnienia Sejmu Ustawodawczego, Najwyższej Izby Kontroli, archiwów...

zobacz więcej

Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło na uroczystej prezentacji znaczka wskazał na stuletnią współpracę banku i Poczty Polskiej. Jak mówił, to w placówkach pocztowych, w okresie międzywojennym, Polacy mogli wpłacać i odbierać wkłady z książeczek oszczędnościowych PKO.

– Chciałbym zadeklarować, że będziemy się teraz odwzajemniali Poczcie Polskiej za to, że mogliśmy (...) rozpocząć naszą działalność przy pomocy Poczty Polskiej. I chcemy teraz w drugą stronę rozpocząć etap 100 lat współpracy z Pocztą Polską, co chciałem dzisiaj ogłosić – powiedział Jagiełło.

Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski wskazał, że obie instytucje łączy bardzo wiele i są to instytucje, które powodują, że „nasze państwo jest silniejsze”.

Szkic warszawskiej Rotundy na znaczku wykonał Karol Tyczyński, autor projektu graficznego tej emisji. Jak napisano w komunikacie Poczty Polskiej, Rotunda została wybudowana w 1966 r., u zbiegu ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich. Budynek powstał jako wzór nowoczesnego oddziału banku. Oprócz Rotundy, na znaczku widnieje także logo banku.

W komunikacie Poczta Polska przekazała, że PKO Bank Polski współpracuje z Pocztą Polską w wielu obszarach.

„Poczta obsługuje Bank m.in. w zakresie nadawania listów i przesyłek kurierskich, transportu i ochrony wartości pieniężnych. Średnio w miesiącu za jej pośrednictwem nadaje ok. 3,5 mln listów. Natomiast PKO Bank Polski prowadzi rachunki Poczty Polskiej. Wraz z nią jest akcjonariuszem Banku Pocztowego” – czytamy.

źródło:

Zobacz więcej