RAPORT

Kampania 2020

Podwiozła autostopowiczkę, poczęstowała herbatą. Ta ją pobiła i okradła

Grozi jej kara do 12 lat pozbawienia wolności (fot. Policja opolska)

67-letnia kobieta podwiozła zmarzniętą 25-letnią autostopowiczkę, a w swoim domu poczęstowała ją ciepłą herbatą. Ta zrewanżowała się pobiciem i okradnięciem swojej dobrodziejki.

Wyciągnęła niemowlę z wózka i zaczęła je bić. Zareagowali świadkowie

Podczas spaceru kobieta wyciągnęła z wózka miesięczne niemowlę i zaczęła je bić. Natychmiast zareagowali przechodnie, którzy zabrali dziecko matce...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim (woj. opolskie). Z ustaleń śledczych wynika, że 67-letnia kobieta zatrzymała swój samochód i zaproponowała pomoc autostopowiczce. Zawiozła zziębniętą 25-latkę do swojego domu. Tam poczęstowała ją ciepłą herbatą i podarowała jej kurtkę, po czym odwiozła do wskazanej miejscowości.

Gdy kobiety dotarły na miejsce, autostopowiczka zaczęła wyzywać i szarpać kierującą. Zażądała pieniędzy. Zabrała je, wraz z torebką i kluczami od samochodu. Straty, jakie poniosła 67-latka, to ponad 1 tys. zł.

Policjanci ustalili tożsamość podejrzewanej i miejsce, gdzie mogła przebywać. Już po godzinie od zgłoszenia zatrzymali kobietę w jej mieszkaniu. 25-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego w chwili zatrzymania była nietrzeźwa, w organizmie miała dwa promile alkoholu.

Kobieta usłyszała zarzut rozboju, do którego się przyznała. Decyzją sądu została aresztowana na dwa miesiące. Grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej