Matka z zarzutem usiłowania zabójstwa niemowlęcia. Grozi jej dożywocie

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 34-latki. Kobiecie grozi nawet dożywocie (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Zarzut usiłowania zabójstwa miesięcznego dziecka postawiła wrocławska prokuratura 34-letniej kobiecie – matce dziecka. Podejrzana będąc pod wpływem alkoholu rzuciła dziecko na ulicę i je kopnęła. Niemowlaka odebrali jej przechodnie.

Wyciągnęła niemowlę z wózka i zaczęła je bić. Zareagowali świadkowie

Podczas spaceru kobieta wyciągnęła z wózka miesięczne niemowlę i zaczęła je bić. Natychmiast zareagowali przechodnie, którzy zabrali dziecko matce...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w sobotę na jednej z ulic Wrocławia. Jak ustaliła prokuratura, kobieta rzuciła swoje miesięczne dziecko na ziemię i je kopnęła. Dziecko odebrali jej przechodnie, którzy wezwali też policję. Niemowlak jest pod opieką lekarzy. Kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Klaus, w poniedziałek prokurator postawił kobiecie zarzut usiłowania zabójstwa.

– Podejrzana nie przyznała się do zarzutu, ale przyznała się do tego, że rzuciła dziecko na ziemię i je kopnęła. Tłumaczyła, że pokłóciła się z konkubentem – powiedziała prokurator.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 34-latki. Kobiecie grozi nawet dożywocie.

źródło:

Zobacz więcej