Andruszkiewicz: Z redakcją TVN spotkamy się w sądzie

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz (fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)

W tym tygodniu wystąpię na drogę prawną wobec redakcji i osób, które podały informacje, że „sfałszowałem podpisy” – zapowiedział na Twitterze wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Trwa postępowanie ws. opieszałego śledztwa dot. fałszerstw na listach KW Ruchu Narodowego

Trwa postępowanie dyscyplinarne dot. zbyt opieszałego prowadzenia przez białostockich prokuratorów śledztwa ws. sfałszowania podpisów na listach...

zobacz więcej

„Jeszcze w tym tygodniu wystąpię na drogę prawną wobec redakcji i osób, które podały nieprawdziwe informacje, iż »sfałszowałem podpisy«. Z redakcją TVN również spotkamy się w sądzie. Żadne partie czy media nie mają prawa wydawać wyroków, manipulując i dokonując publicznego linczu!” – napisał Andruszkiewicz na Twitterze.

W sobotę „Superwizjer” TVN24 wyemitował reportaż dotyczący śledztwa w sprawie fałszowana podpisów pod poparciem kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej (startowali z Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Narodowy) przed wyborami samorządowymi w 2014 roku. Wówczas prezesem tej organizacji był Adam Andruszkiewicz, obecny wiceminister cyfryzacji.

Andruszkiewicz w oświadczeniu przekazanym w niedzielę napisał, że nigdy nie fałszował ani nie kazał fałszować podpisów; dodał, że rzekome oskarżanie go przez jednego z podejrzanych jest nieprawdziwe, co udowodni przed sądem.

Posłowie PO zażądali w poniedziałek dymisji wiceszefa resortu cyfryzacji Adama Andruszkiewicza; zapowiedzieli też wniosek o informację rządu na temat działań prokuratury w śledztwie ws. fałszowania podpisów pod listami poparcia dla kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej.

Do sprawy odniósł się w poniedziałek również szef MS Zbigniew Ziobro. – W śledztwie dot. fałszowania podpisów na listach Młodzieży Wszechpolskiej doszło do poważnych uchybień; będą analizowane przyczyny przewlekłego prowadzenia tej sprawy; zostaną też wyciągnięte konsekwencje personalne – powiedział.

Prokuratura Krajowa przekazała w sobotę, że trwa postępowanie dyscyplinarne dot. zbyt opieszałego prowadzenia śledztwa przez białostockich prokuratorów oraz roli, jaką miałby w tej sprawie odegrać Adam Andruszkiewicz.

źródło:

Zobacz więcej