RAPORT

Kampania 2020

CBŚP zlikwidowało laboratorium do produkcji narkotyków

W województwie dolnośląskim zlikwidowano dwie plantacje konopi (fot. policja.pl)

Policjanci z opolskiego CBŚP zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych, dwie plantacje konopi oraz przejęli dużą ilość amfetaminy. Zatrzymano dwóch podejrzanych, którzy zostali tymczasowo aresztowani. Śledztwa nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Opolu. Podczas likwidacji laboratorium CBŚP zostało wsparte przez policjantów z KPP w Kołobrzegu.

Trzech chemików mogło wyprodukować setki kilogramów amfetaminy

Setki kilogramów amfetaminy i co najmniej 200 litrów BMK prekursora do produkcji narkotyku, wyprodukował od 2004 r. gang, rozbity właśnie przez...

zobacz więcej

Z ustaleń policjantów wynika, że w produkcję narkotyków może być zamieszany 42-latek.

Nielegalne laboratorium znajdowało się w wynajmowanym mieszkaniu na terenie gminy Kołobrzeg, w województwie zachodniopomorskim. Podczas działań policji zatrzymano mężczyznę.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli odczynniki chemiczne, pełne wyposażenie laboratorium oraz 850 gramów amfetaminy w postaci stałej i 2,3 litra w płynnej, z której można wytworzyć ponad 3 kg sproszkowanej amfetaminy.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzanemu przedstawiono zarzuty wytworzenia znacznej ilości amfetaminy celem dalszego wprowadzenia do obrotu, z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 15 lat.

(fot. policja.pl)

Domowe plantacje konopi zlikwidowane. Botanicy trafili do aresztu

Dwie domowe plantacje marihuany, w których znajdowało się ponad 720 krzaków konopi indyjskich, odkryli policjanci CBŚP w okolicach Małdyt (woj....

zobacz więcej

Kolejną akcję policjanci z opolskiego CBŚP przeprowadzili w województwie dolnośląskim.

Zlikwidowali tam 2 plantacje konopi znajdujące się w wynajmowanych domach we Wrocławiu i jego okolicy. W specjalnych namiotach przeznaczonych do uprawy rosło 369 krzewów roślin, które były już w końcowej fazie wzrostu.

Policjanci likwidując plantacje tuż przed zbiorem, zapobiegli wprowadzeniu narkotyków na rynek.

Do sprawy zatrzymano 35-letniego mężczyznę. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podejrzany mógł zajmować się tym procederem od 2017 roku.

W obu przypadkach nadzorująca prowadzone postępowania przygotowawcze Prokuratura Okręgowa w Opolu wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych osób środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztowań.

Do wniosków tych przychylił się Sąd Rejonowy w Opolu aresztując obu mężczyzn na 3 miesiące.

(fot. policja.pl)

źródło:
Zobacz więcej