ABW zatrzymało podejrzanego o terroryzm obywatela Rosji. Mężczyzna czeka na deportację

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymała mężczyznę – obywatela rosyjskiego narodowości czeczeńskiej – podejrzewanego o działalność terrorystyczną. Miał on współpracować z innym wcześniej wydalonym z Polski mężczyzną.

Rusza proces Polaków oskarżonych o atak na Ukrainie

Przed krakowskim sądem ma ruszyć dzisiaj proces trzech Polaków oskarżonych o zorganizowanie i przeprowadzenie lutym 2018 r. ataku na budynek...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził, że zatrzymano w Polsce Nurmagomeda M.

– Do zatrzymania doszło 30 stycznia, wcześniej ze względów bezpieczeństwa nie informowaliśmy o działaniach ABW – powiedział Żaryn. Zaznaczył, że w tym czasie sąd zdecydował o deportacji mężczyzny.

Przebywający w Polsce M. według agentów podejmował działania o charakterze terrorystycznym i jest podejrzewany o działanie na rzecz organizacji terrorystycznych. Z ustaleń ABW wynika, że czekający na wydalenie z kraju M. kooperował z odesłanym wcześniej z Polski Azamatem B., który miał mieć związki m.in. z tzw. Państwem Islamskim.

M. w areszcie deportacyjnym czeka na odesłanie do kraju pochodzenia.

źródło:

Zobacz więcej