Pozostawione hulajnogi zagrożeniem dla niewidomych

Pozostawione na chodnikach hulajnogi zagrażają niewidomym i osobom z wadami wzroku (fot. REUTERS/Benoit Tessier)

Polski Związek Niewidomych Instytut Tyflologiczny ostrzega, że porzucone bezładnie hulajnogi elektryczne stanowią poważne niebezpieczeństwo dla osób niewidomych i słabowidzących. Związek apeluje do mediów o nagłośnienie problemu.

Polska aplikacja nauczy niewidomych echolokacji

Nie tylko nietoperze czy delfiny mogą korzystać z echolokacji. Ludzie również, tylko do jej nauki potrzebny jest im czas i odpowiednie narzędzia....

zobacz więcej

Elektryczne hulajnogi można wynająć w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Ponieważ hulajnogi – w przeciwieństwie do miejskich rowerów – nie mają stacji bazowych, po zakończeniu użytkowania wypożyczający pozostawiają pojazd w dowolnym miejscu i w dowolny sposób, między innymi kładąc hulajnogę na chodniku.

PZN zwraca uwagę, że stwarza to poważne zagrożenie dla osób z dysfunkcją wzroku.

We wpisie na Facebooku PZN informuje, że do warszawskiego ratusza wpłynęła petycja organizacji Warszawskie Forum Samorządowe w sprawie hulajnóg. Związek apeluje o uruchomienie szeroko zakrojonej kampanii o zagrożeniu, jakie zostawione w przypadkowym miejscu hulajnogi elektryczne mogą stwarzać dla osób mających problem ze wzrokiem.

źródło:
Zobacz więcej