Spychalski: Prezydent otworzy konferencję bliskowschodnią w Warszawie

– Prezydent Andrzej Duda otworzy konferencję bliskowschodnią w Warszawie – zapowiedział w poniedziałek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Premier Izraela przyjedzie tylko do Warszawy. Nie weźmie udziału w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie przybędzie na tegoroczną Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa (MSC) –...

zobacz więcej

Polsko-amerykańska konferencja na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie odbędzie się w dniach 13-14 lutego. Swój udział w niej zapowiedzieli m.in. wiceprezydent USA Mike Pence, sekretarz stanu USA Mike Pompeo, premier Izraela Benjamin Netanjahu oraz przedstawiciele niektórych państw europejskich i regionu Zatoki Perskiej.

Spychalski zapytany w programie „Kwadrans polityczny” w TVP 1, czy prezydent Andrzej Duda weźmie udział w konferencji, odpowiedział: „Pan prezydent otworzy konferencję, przywita członków delegacji, które będą na tej konferencji”. Dodał, że prezydent odbędzie w ramach konferencji także dwa spotkania bilateralne.

Podczas rozmowy przytoczono oceny, według których konferencja nazywana jest jako „antyirańska”. Spychalski pytany, czy konferencję można nazwać w ten sposób, podkreślił, że konferencja „odnosi się do całego spektrum zagadnień na Bliskim Wschodzie”.

Jak zaznaczył, trudna sytuacja w tym rejonie „wymaga spotkań, uzgodnień, pomysłów przeprowadzenia różnego rodzaju procesów, także procesów pokojowych po to, żeby konflikty, które występują na Bliskim Wschodzie nie eskalowały, żeby udawało się je jednak zmniejszać”.


Paweł Mucha: Konferencja bliskowschodnia okazją do rozmów bilateralnychOpioła: Spotkanie ws. Iranu w Warszawie powinno przebiec spokojnie

źródło:

Zobacz więcej