Dary od pierwszej damy, Kuby Błaszczykowskiego i Ronaldo. Polonia zbierała na leczenie polskich dzieci

Tegoroczna edycja Radiotonu okazała się rekordowa - zebrano ponad 300 tys. dolarów na leczenie ciężko chorych dzieci z Polski (fot. facebook.com/PolskieRadioPL)

Amerykańska Polonia zebrała ponad 311 tysięcy dolarów podczas 22. Radiotonu. Pieniądze z akcji, której organizatorami są Fundacja Dar Serca i chicagowskie Polskie Radio 1030, są przeznaczane na leczenie polskich dzieci z rzadkimi schorzeniami. Dla większości z nich pobyt w USA to jedyna szansa na ratowanie zdrowia i życia.

Charytatywny maraton z prezydentem. „Nie powinniśmy rezygnować ze świadczenia dobra”

Jak co roku, prezydent Andrzej Duda gości w Zakopanem, gdzie na Polanie Szymoszkowej bierze udział w 12-godzinnym maratonie narciarskim. Podczas...

zobacz więcej

Radioton jest coroczną, dwudniową kwestą prowadzoną na antenie polonijnego radia. Na ten czas zawieszana jest ramówka, a jedynym tematem są apele o wsparcie.

Częścią Radiotonu są też aukcje przedmiotów ofiarowanych przez znane osoby. W tym roku licytowano między innymi naszyjnik, który Darowi Serca ofiarowała zaprzyjaźniona z fundacją pierwsza dama – Agata Kornhauser-Duda. Wśród gadżetów były też podarunki od polskich siatkarzy oraz piłkarzy – Jakuba Błaszczykowskiego i Cristiano Ronaldo.

Niespodziewanym prezentem była licytacja piosenki z dedykacją od Jacka Wójcickiego. Aktor będąc na wakacjach w Chicago, usłyszał o zbiórce i spontanicznie pojawił się w studiu radiowym.

Polonijna fundacja pomogła dotychczas niemal tysiącu dzieci z Polski. Środki zebrane w tym roku pozwolą na wsparcie kolejnych kilkudziesięciu.

źródło:
Zobacz więcej