Sekretarz stanu USA z wizytą w Budapeszcie. Spotka się z premierem i ministrami

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo weźmie udział w rozpoczynającej się w środę w Warszawie konferencji dotyczącej budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie (fot. Paul Morigi/Getty Images)

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo spotka się w Budapeszcie z premierem Węgier Viktorem Orbanem oraz ministrami spraw zagranicznych i obrony tego kraju.

Konferencja ws. Bliskiego Wschodu bez udziału strony palestyńskiej

Główny negocjator palestyński Saeb Erekat napisał w piątek na Twitterze, że strona palestyńska nie weźmie udziału w przyszłotygodniowej konferencji...

zobacz więcej

Według strony węgierskiej wizyta ta to dowód na to, że Węgry są godnym zaufania sojusznikiem NATO, a relacje między krajami poprawiają się od przejęcia rządów w USA przez administrację republikańską.

Ostatnia taka wizyta na Węgrzech miała miejsce w 2011 r., wtedy z Viktorem Orbanem spotkała się ówczesna szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton.

Sekretarz stanu Mike Pompeo w kolejnych dniach odwiedzi także Warszawę. Weźmie udział w odbywającej się w środę i czwartek konferencji dotyczącej budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Współorganizują ją Polska i Stany Zjednoczone.

źródło:
Zobacz więcej