Warszawa kupi koreańskie tramwaje. „Nie umiemy wspierać swoich firm”

Nie bydgoska Pesa, a koreański Hyundai dostarczy nowe tramwaje dla Warszawy. Poinformował o tym prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Dr Witold Potwora, ekonomista komentuje: „Wszystkie rządy na całym świecie umieją wspierać swoje firmy. My tego do nie końca potrafimy”.

Pesa będzie woziła niemieckich podróżnych. Realizacja gigantycznego kontraktu

Niemiecki Urząd Transportu Kolejowego EBA wydał decyzję o dopuszczeniu do ruchu spalinowych pojazdów Link wyprodukowanych przez Pesa Bydgoszcz dla...

zobacz więcej

Prezydent Trzaskowski napisał w piątek na Twitterze: „Mamy to! Przetarg na zakup 213 nowych tramwajów rozstrzygnięty! Nowoczesne, dostępne, niskopodłogowe pojazdy dostarczy Hyundai Rotem Company”.

– Po pierwsze ta firma nie ma doświadczenia, po drugie to będą prototypy, po trzecie to jest bardzo drogi eksperyment, który wynosi prawie 2 mld zł, więc ja nie jestem przekonany, czy warszawiaków, Warszawę stać na tak daleko idące, niesprawdzone technologie – komentuje Jacek Ozdoba, warszawski radny z Prawa i Sprawiedliwości.

Dr Witold Potwora, ekonomista podkreśla, że „wszystkie rządy na całym świecie umieją wspierać swoje firmy”. – My tego do końca nie potrafimy robić – dodaje.źródło:
Zobacz więcej