Magazyn z tysiącem ton groźnych odpadów. Policja zatrzymała sprawców

Ponad tysiąc ton toksycznych odpadów mogących powodować raka odkryto w Borkowicach (woj. mazowieckie). Siedem osób usłyszało już zarzuty i zostało aresztowanych. Grozi im do 5 lat więzienia.

Ukradli dwa luksusowe mercedesy w Niemczech. Chcieli je sprzedać w Poznaniu

Czterech mężczyzn włamało się do wypożyczalni samochodowej w Niemczech, skąd ukradli dwa luksusowe samochody. Przyjechali do Polski, a skradzione...

zobacz więcej

Akcję w magazynach dawnej Gminnej Spółdzielni w Borkowicach (pow. przysuski) przeprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wraz z policjantami .

Funkcjonariusze oraz inspektorzy weszli na teren nieruchomości, na której znajdowały się magazyny z setkami ton chemicznych substancji. Znalezione pojemniki z odpadami nie posiadały żadnych oznaczeń pozwalających na identyfikację.

W czasie wstępnych analiz zgromadzonych substancji ustalono, iż mogą one należeć m.in. do rodziny trichloroetenu czyli substancji, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu osób, które się z nimi zetkną.

Zatrzymany został już 36-letni mężczyzna z okolic Warszawy, który ukrywał się przed policjantami w niewielkiej skrytce za biurkiem. Mężczyzna decyzją sądu również został aresztowany na 3 miesiące.

W sumie policjanci zatrzymali już 7 osób, w tym 1 kobietę z Mazowsza i Wielkopolski. Usłyszeli oni zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było składowanie odpadów niebezpiecznych. Grozi im do lat 5 pozbawienia wolności.źródło:
Zobacz więcej