RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Tragedia w Holandii. Ciała czworga Polaków w samochodzie wyłowionym z kanału

Ciała czworga poszukiwanych Polaków znaleziono w samochodzie wyłowionym z kanału w Obdam (fot. twitter.com/noordkopnieuws)

W Obdam w północnej Holandii znaleziono ciała czworga poszukiwanych od piątku Polaków. Znajdowały się w samochodzie wyłowionym z kanału. Cała czwórka pracowała na farmie tulipanów. W sobotę nie przyjechali do pracy i wtedy zgłoszono ich zaginięcie.

Tragiczny pożar w Niemczech. MSZ potwierdza, że wśród ofiar są Polacy

W wyniku pożaru w miejscowości Lambrecht, do którego doszło w czwartek zginęło czterech obywateli RP. Co do tożsamości piątej ofiary trwają jeszcze...

zobacz więcej

Trzej mężczyźni w wieku 20 i 21 lat oraz kobieta w wieku 48 lat zakończyli pracę późnym wieczorem w piątek. Z miasta Obdam wyjechali około godz. 23 do miejsca zamieszkania – kempingu w Zijdewind. Jednak tam nie dotarli.

Jak poinformowała rzeczniczka miejscowej policji, najpierw przeszukano okoliczne trasy; wstępnie wykluczono wypadek drogowy. W niedzielę przechodzień dostrzegł w kanale samochód. Zauważono zniszczone barierki ochronne.

Wrak wydobyto w niedzielę wczesnym popołudniem. W środku znaleziono ciała. Policja bada okoliczności, w wyniku których pojazd znalazł się w wodzie.

Portal Noordkopnieuws, powołując się na mieszkańców okolic, twierdzi, ze przyczyną tragedii mogły być warunki pogodowe – bardzo trudne feralnej nocy.

źródło:
Zobacz więcej