Ciężarna kobieta z dzieckiem zginęła w pożarze domu

W pożarze dwupiętrowego domu zginęła kobieta z dzieckiem (fot. REUTERS/Pascal Rossignol)

W pożarze dwupiętrowego domu, do jakiego doszło w Lyonie po eksplozji w znajdującej się na parterze piekarni, zginęła kobieta z dzieckiem – poinformował prokurator Nicolas Jacquet z Lyonu, który zarządził śledztwo w sprawie „przyczyn i okoliczności zdarzenia”

Tragiczny pożar w Niemczech. MSZ potwierdza, że wśród ofiar są Polacy

W wyniku pożaru w miejscowości Lambrecht, do którego doszło w czwartek zginęło czterech obywateli RP. Co do tożsamości piątej ofiary trwają jeszcze...

zobacz więcej

Zgodnie z informacją udostępnioną przez prokuraturę cztery osoby są ranne. Trójka rannych to przechodnie, którzy znaleźli się przypadkiem w pobliżu piekarni, gdzie najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli z gazem.

– W budynku, gdzie wcześniej wybuchł pożar, znaleźliśmy ciała kobiety i dziecka – oświadczył w sobotę późnym wieczorem szef lyońskiej prokuratury. Są to najprawdopodobniej żona oraz dziecko jednego z mieszkańców budynku. Jest on czwarta osobą, jaka odniosła rany.

Mężczyzna wyskoczył przez okno mieszkania położonego na drugim piętrze, zachęcony do tego przez ekipę ratowniczą. – Gdy znalazł się na ziemi, natychmiast poinformował strażaków, że w płonącym mieszkaniu pozostała jego ciężarna żona i dziecko – twierdzą świadkowie, których słowa cytuje AFP.

Do pożaru doszło o godz. 20.30. Po godzinie – jak wynika z oświadczenia prefektury policji – sytuacja została opanowana.


Świadkowie, których relacje zebrała AFP, twierdzą, że po eksplozji z piekarni wydobywały się kilkumetrowe niebieskie płomienie, które natychmiast rozprzestrzeniły się na piętra budynku.

W gaszeniu pożaru uczestniczyło 75 strażaków i 27 wozów strażackich.

źródło:

Zobacz więcej