Polarne niedźwiedzie sterroryzowały osadę. Mieszkańcy przerażeni [WIDEO]

Niedźwiedzie są zmuszone szukać pożywienia na lądzie, ponieważ na skutek ocieplenia klimatu kurczy się powłoka lodowców (fot. Cris Faga/NurPhoto via Getty Images)

Ponad 50 niedźwiedzi polarnych zaatakowało mieszkańców w północnej Rosji. Głodne drapieżniki ruszyły w pościg za przerażonymi ludźmi. Zagrożonych jest około 3 tys. osób. Obrońcy zwierząt sprzeciwiają się odstrzałowi.

Napad na bank pod biegunem. Niedźwiedzie osłupiały, internauci żartują

Napad z bronią w ręku w Norwegii. Ta groźnie brzmiąca informacja wzbudziła w sieci ogólną wesołość. Mężczyzna na cel ataku wybrał bank w najdalej...

zobacz więcej

Agresywne niedźwiedzie weszły do domów i budynków użyteczności publicznej Nowej Ziemi w okolicach Archangielska. Władze archipelagu na Oceanie Arktycznym wydały ostrzeżenie przed „masową inwazją”. Przerażeni ludzie barykadują się w domach; dzieci nie chodzą do szkoły – mówi cytowany przez media przedstawiciel lokalnych władz Aleksandr Minajew.

Od grudnia główną osadę o nazwie Biełuszja Guba, zamieszkaną przez blisko 3 tysiące osób, regularnie odwiedzają 52 agresywne osobniki. Stale w osadzie przebywa od 6 do 10 drapieżników – dodał Minajew.

Mieszkańcom zabroniono jednaj używać broni, ponieważ niedźwiedź polarny jest gatunkiem zagrożonym. Zastosowano „środki odstraszania”. W opinii przerażonych ludzi – nieskuteczne. Ich zdaniem drapieżniki szybko przestały reagować na psy czy samochody.

Niedźwiedzie są zmuszone szukać pożywienia na lądzie, ponieważ na skutek ocieplenia klimatu kurczy się powłoka lodowców. Na Nowej Ziemi stacjonują piloci rosyjskich jednostek lotniczych. W czasach ZSRR archipelag był wykorzystywany do testów z bronią nuklearną.

źródło:
Zobacz więcej