Konflikt wśród „żółtych kamizelek” w Lyonie. „Manifestanci okładali się czym popadnie” [WIDEO]

– Okładali się wszystkim, co było pod ręką. Musiała interweniować policja – relacjonował świadek walk ulicznych w Lyonie (fot. Nicolas Liponne/NurPhoto via Getty Images)

Nowa odsłona dramatycznych protestów we Francji. W sieci pojawił się filmowy zapis brutalnych zachowań reprezentantów tzw. ruchu żółtych kamizelek... wobec siebie nawzajem. Na filmie widać, jak ludzie ubrani w takie kamizelki walczą ze sobą na ulicach Lyonu.

Protest „żółtych kamizelek”. Jeden z demonstrantów ranny rękę po eksplozji granatu

W trakcie odbywającej się w sobotę w Paryżu kolejnej demonstracji „żółtych kamizelek” poważnie raniony w dłoń został mężczyzna, który fotografował...

zobacz więcej

– Prawe skrzydło grupy „żółtych kamizelek” zaatakowało lewaków w takich samych ubraniach i zaczęli się masakrować – pisze dailymail.co.uk, powołując się na manifestanta, który w sobotę miał być świadkiem szokujących scen w Lyonie.

– Okładali się wszystkim, co było pod ręką. Musiała interweniować policja – relacjonował rozmówca portalu. Ktoś sfilmował bitwę i materiał umieścił w mediach społecznościowych.

Wśród komentarzy pod postem można przeczytać: „Faszyści starli się z antyfaszystami” ; „Nie – komuniści z faszystami”. „Do ruchu przeniknęła grupa lewackiej komunistycznej ekstremy” – podsumował inny internauta.


W sobotę zapoczątkowane w listopadzie zeszłego roku demonstracje odbywały się już 13. weekend z rzędu. Tego dnia w protestach przeciw polityce gospodarczej i społecznej prezydenta Emmanuela Macrona wzięło udział ponad 51 tysięcy osób – podało MSW.
Ok. 4 tys. osób protestowało w Paryżu. Był wśród nich mężczyzna, który stracił cztery palce u dłoni, gdy tłum próbował sforsować zabezpieczenia rozstawione wokół parlamentu. Oficjalnie przyczyna obrażenia nie została ustalona, ale według świadka zdarzenia, z którym rozmawiała AFP, chodzi o wybuch policyjnego granatu obezwładniającego z kulkami gumowymi.

źródło:
Zobacz więcej